Przejdź do treści

SENIORIADA 2022

Za nami już II SENIORIADA w Gminie Radziechowy-Wieprz. Tym razem organizatorami byli Klub Seniora „WRZOS” z Juszczyny oraz Gminne Centrum Kultury, Promocji, Turystyki Radziechowy-Wieprz. Senioriada odbyła się na Infrastrukturze Okołotyrystycznej w Wieprzu podczas BeskidianCup 2022 – turnieju piłki Plażowej organizowanego przez Pana Wojciecha Biel z Radziechów.

Działo się wiele, oj wiele! Na samym początku mogliśmy zapisać nasze drużyny do wzięcia udziału w zawodach. Kawa i ciasto przed zawodami to idealny zestaw, by nabrać sił i ochoty do zdrowej rywalizacji. Zapisało się siedem drużyn z terenu naszej gminy. W tym roku w turnieju brała również udział drużyna seniorów ze Stowarzyszenia „Dzieci Serc” z Radziechów., z czego ogromnie się cieszymy. I choć drużyna z Brzuśnika początkowo nie chciała brać udziału w zawodach to na końcu nas ogromnie zaskoczyła!

Za nami udział w takich konkurencjach jak rzucanie woreczkiem, lanie wody i to dwukrotnie. Raz wodę należało przelać z wiaderka do butelki plastikowej za pomocą kubeczka, nie tracąc ani kropli i to na czas! Tą konkurencję przygotował Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego czerwonego Krzyża przy Urzędzie Gminy Radziechowy-Wieprz! Lanie wody po raz drugi to już z naszymi cudownymi Strażakami Ochotnikami z Wieprza. Działo się dużo… oj do tej konkurencji liczyła się moc pompowania i celne oko. Lać wodę należało do celu aż z 3 metrów i ta konkurencja również odbywała się na czas. Niektórzy byli naprawdę wypompowani. Kolejną konkurencją były testy umysłowe, te zaś nie dawały nam ani chwili na odpoczynek. W testach liczył się spryt, spostrzegawczość i tęga głowa. Oj można było zaliczyć niezłą wpadkę w liczeniu. na szczęście z naszym doświadczeniem poszło nam wybitnie dobrze. Nie zabrakło tez takich konkurencji jak test wiedzy ogólnej i wiele wiele innych…. A i Gminny Klub Sportowy (GKS) Radziechowy-Wieprz również przygotował nam niezły wycisk. Oj Krzysiu, zaczekaj, aż dołączysz do naszego Klubu, to dopiero będzie zabawa!

W chwili przerwy odbyło się oficjalne otwarcie naszej Senioriady i szóstych zawodów BeskidianCup. Pan Wójt Maciej Mika pogratulował nam tego wydarzenia i życzył dobrej zabawy. Ogromnie cieszymy się, że Pan Wójt zaszczycił nas swoją obecnością. Wspiera nas w każdy możliwy sposób. To my powinniśmy podziękować Panu Wójtowi i Pani Agnieszce Biegun za to wszystko co robią dla Seniorów naszej małej ojczyzny, Gminy Radziechowy-Wieprz.

Podczas wydarzenia mogliśmy pochwalić się ręcznie wykonanymi wyrobami oraz talentem śpiewaczym. Pochwaliliśmy się naszymi imprezami i opowiedzieliśmy nawet kilka kawałów. Pani Maria Grzegorek z Juszczyny opowiedziała nam wesołą pogodkę. Przed ogłoszeniem wyników turnieju zjedliśmy pyszny obiad. Makaron ze szpinakiem i gulasz z indyka, pyszne i przede wszystkim zdrowe jedzenie dla seniorów. Jedzenie było dużo, ale nasz apatyt przerósł najśmielsze oczekiwania, trudno oprzeć się takim dobrociom. No nie będziemy nic ukrywać, że wszystko w mig zniknęło. Być może tak wzrósł nam apetyt po takiej rywalizacji i dobrej zabawie.

Senioriada w tym roku była bardzo udana. Wyniki nas zaskoczyły, ale też dały motywacje na następny rok. Pierwsze miejsce zajął KLub Seniora z Brzuśnika, drugie miejsce Klub Seniora z Radziechów a trzecie Klub Seniora z Wieprza! KLub Seniora z Bystrej, Juszczyny, Przybędzy i Klub Stowarzyszenia Dzieci Serc zajęli wyróżnienia. Serdecznie wszystkim Gratuluję i życzę wraz z koleżankami i kolegami Seniorami samych dalszych sukcesów.

Udział w tegorocznej Senioriadzie to sama przyjemność. Już nie możemy doczekać się następnych atrakcji jakie przygotują nam Panie z Gminnego Centrum Kultury, Promocji, Turystyki Radziechowy-Wieprz. Oj tak, drogie Panie, my wiemy, że szykuje się coś dla nas i nie omieszkamy się was odwiedzić w najbliższym czasie.

Aktywny Senior

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress