Przejdź do treści

EDUKACJA O ZIOŁACH, DIECIE i… OGRODACH

W lipcu i sierpniu zorganizowane zostały dla seniorów ciekawe spotkania, których tematyka skupiona była wokół diety, ziół i sposobów prowadzenia ogrodów w sposób bezpieczny dla zdrowia użytkowników.

W ramach cyklu odbyło się 6 spotkań, z których każde realizowane było w innej miejscowości gminy Radziechowy-Wieprz.  Zajęcia odbywały się 14, 15 i 20 lipca oraz 10, 11 i 12 sierpnia. Zakres zagadnień podzielony był na dwa bloki tematyczne. Podczas pierwszego z nich uczestnicy skupiali się na zdrowej diecie opierającej się na ziołach i stroniącej od nabywania gotowych przetworzonych produktów. Podczas drugiej części zebrani poszerzali swoją wiedzę w zakresie samodzielnej uprawy roślin i pielęgnacji ogrodów. Poznawali sposoby ekologicznego prowadzenia upraw oraz radzenia sobie z występującymi problemami. Wszystko to dla zdrowia seniorów.

W ramach spotkań seniorzy mieli okazję także do picia naparów ziołowych, spróbowania naturalnie przygotowanego kisielu z malin, czy lodów z czekoladą i miętą. Dodatkową atrakcją była degustacja aż siedmiu rodzajów maseł z różnymi dodatkami w postaci np. tymianku, oregano, bazylii, macierzanki, cytryny, chili z papryką, a nawet suszonych pomidorów i boczku.

          Spotkania prowadzone były przez Panią Annę Olkis z Radziechów.

Zajęcia odbywały się w ramach realizacji projektu ZDROWY SENIOR. Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie PARAMUS w partnerstwie z Gminnym Centrum Kultury, Promocji, Turystyki Radziechowy-Wieprz. Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Ministra Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+”, na lata 2021-2025 – edycja 2022.

Więcej informacji na stronie internetowej cowkulturze.pl oraz stronie seniorwbeskidach.pl.